Nowości

Projekt Marco jest finansowany przy Politechnikę Warszawską - Uczelnię Badawczą.

Zespół MARCO bada model rozprzestrzeniania się choroby COVID-19

Interdyscyplinarny zespół MARCO bada model rozprzestrzeniania się choroby COVID-19

4 artykuły w drodze do publikacji

Uczestnicy Projektu Marco przez ostatnie miesiące intensywnie pracowali nad publikacjami naukowymi, z których pierwsza wysłana zostanie już jutro (1 marca). Co w tym czasie wydarzyło się w ramach projektu?

- planowane jest interdyscyplinarne seminarium uwzględniające prezentację dotychczasowych wyników i konsultacje. Szczegóły wkrótce!

- na obecnym etapie pandemii niezbędne jest uwzględnienie wpływu szczepionek na badania statystyczne. Zespół przygotowuje raport uwzględniający ten czynnik.

- zespół projektowy przeprowadza szczegółowe analizy w powiatach: pruszkowskim i ropczycko-sędziszowskim.

Wszystkie szczegóły wkrótce.

Analizy w powiatach

Zespół projektowy Marco przeprowadza szczegółowe analizy w powiatach pruszkowskim i robczycko-sędziszowskim.

Dotychczasowe wyniki badań

Nasz projekt powoli dobiega końca. Prezentujemy państwu dotychczasowe osiągnięcia zespołu.

W lipcu wyniki naszych badań zostały zaprezentowane na konferencji w Atenach, we wrześniu - na konferencji w Sardynii.

W listopadzie czeka nas wirtualna prezentacja na konferencji odbywającej się w Singapurze.

Dotychczas złożyliśmy do recenzji 3 artykuły naukowe, 2 kolejne w opracowaniu.

A to wszystko - modelowanie rozwoju pandemii w Polsce - przeprowadzamy metodami wieloagentowymi.

Jako reprezentatywne dla kraju wybraliśmy powiaty ropczycko-sędziszowski, gołdapski oraz pruszkowski. W wybranych powiatach stosujemy kilka hipotetycznych modeli rozwoju pandemii: faktyczny, ze zwiększonymi restrykcjami, ze zmniejszonymi restrykcjami oraz bez restrykcji.

Z dotychczasowych badań wynika, że restrykcje oraz topografia terenu są czynnikami, które wpływają na wynik radykalnie.